Klimatizácie novinky pre rok 2017.

Klimatizácie novinky pre rok 2017.

Chladivo R32 – ekológia na prvom mieste, pričom dizajn nezaostáva
Daikin Emura FTXJ – strieborná

R32 je nové ekologické chladivo s nízkym GWP (Global Warming Potential ≤ 675), ktoré prispieva k celkovému zníženiu emisií CO2 vo vzduchu, pričom jeho doba rozpadu je taktiež nižšia (v priemere o 5 až 9 rokov) ako pri inom type chladiva. Ak  by sme porovnali R32 a R410A, ktoré sa bežne používa, tak chladiaci výkon R32 je vyšší než 4%, koeficient účinnosti lepší o 5% a celkovo klimatizácie s týmto typom chladiva  ho nespotrebujú toľko ako staršie klímy (až  30 % úspora chladiva) a samozrejme ide o jednozložkový typ, čo takmer vylučuje úniky do ovzdušia pri jeho dopĺňaní, odpájaní klimatizácie a pod. Ktoré klimatizácie je možné zakúpiť s týmto typom chladiva ?

Chladivo R32 ponúka v rámci svojej rady LN značka MITSUBISHI (ako sme spomínali vyššie), ako aj  japonská spoločnosť DAIKIN, ktorá prišla v  rámci rady bluevolution s niekoľkými modelmi, konkrétne s modelom Ururu Sarara alebo modelom FTXM/CTXM-M (cenová ponuka na vyžiadanie), ktoré sú vysoko kvalitnými, energeticky úspornými a tichými modelmi nástenných klimatizácií. Vlajkovou loďou je však z nášho pohľadu model Daikin Emura FTXJ+RXJ, ktorý výrobca ponúka s rôznym výkonom 2 až 5 kW v originálnom a štýlovom bielom alebo striebornomprevedení (aj ako multisplitové jednotky). Daikin Emura model FTXJ spája v sebe neobyčajne moderný dizajn, luxusné komponenty a inteligentné technológie, ktoré zaisťujú trvalý komfort v interiéri, ako napr. funkcia inteligentné oko, ktoré ovláda jednotku, a to tak, že sa automaticky klimatizácia prepne do energeticky úsporného režimu, ak nie sú v miestnosti ľudia, prípadne sa prepne späť  do plnej prevádzky, ak sa do nej vrátia. Tento model má vertikálne a  horizontálne natáčanie výfukových lamiel, čím vzduch môže rovnomerne cirkulovať po celej miestnosti až do najmenších rohov, pričom disponuje mnohými ďalšími funkciami ako napr. vysoko kvalitný filtračný systém, eco režim, nočný a tichý režim, high power mode a samozrejmosťou je ovládanie pomocou tabletu alebo smartphone. Daikin model EMURA FTXK/RXJ hodnotíme veľmi vysoko ako aj z hľadiska tichosti, funkčnosti, ale i dizajnu, kde si na svoje prídu tí, ktorí milujú oblé tvary, detailné prepracovanie a vysokú kvalitu komponentov.

Ďalšie klimatizácie, ktoré sú naplnené chladivom typu R32 sú modely MIRAI od značky TOSHIBA, ktoré však dizajnovo nevynikajú a skôr ide o kompaktné a jednoduché prevedenia, pričom však tieto klímy spĺňajú naše základné technické požiadavky a kritériá, aby sme mohli klimatizáciu označiť za kvalitnú v strednej triede. Model Mirai ponúkame v našom e-shope s výkonom 2,5 až 5,4 kW a z nášho pohľadu sa jedná o prijateľný kompromis medzi cenou a výkonom. Naozaj záleží  už len na vašich preferenciách a možnostiach.

Revolúcia v chladení – už žiadny pocit ofukovania alebo prievanu


Chladenie technológiou WIND FREE – klimatizácia SAMSUNG AR 9500

Spoločnosť Samsung sa tento rok naozaj vyšvihla a prináša na trh novinku v podobe klimatizácie Samsung model WINDFREE AR 9500M, ktorá ako jediná na trhu,  distribuuje vzduch cez 21 000 mikro otvorov v prednom paneli,  čím vytvára tak rozptýlený a jemný prúd vzduchu, ktorý nám pripomína až „bezvetrie,“ ktoré sa jemne a ticho infiltruje do každej miestnosti v byte, dome alebo kancelárii. Odskúšali sme a naozaj to funguje. Okrem toho model Samsung Wind Free udržuje mierne prúdenie vzduchu a sám si  vie regulovať teplotu v miestnosti bez ľudského zásahu do úpravy teploty alebo príp. vypnutia jednotky. Táto klíma štandartne vo výbave obsahuje Virus doktor filter a základný easy filter, ktoré ničia baktérie, vírusy a čistia ovzdušie od prachu a nečistôt, wifi modul na ovládanie pomocou telefónu, tabletu, výfukové lamely zabezpečujúce prúdeniu vzduchu až do 14 m, čím sa zvyšuje komfort schladenia, čomu pomáha aj nový digitálny 8-pólový motor, a iné funkcie pre pohodlný spánok, tichý režim alebo eco mode. Nová klimatizácia model A 9500M s trojuholníkovým tvarom, v energetickej triede A ++ má naozaj tichú prevádzku vnútornej jednotky (19 až 39dB)  a pre svoju cenovú dostupnosť (od 780 eur s DPH) je vhodná takmer do každého bytu, domu, alebo aj kancelárie. V našom eshope ju ponúkame s výkonom 2,5 a 3,5 kW, a určite Vám ju radi aj namontujeme, stačí nás len kontaktovať, prípadne sa nezáväzne viac informujte o tejto novinke na našom trhu.

Netradičné motívy a farby


Klimatizácia MIDEA s detským motívom

Značka MIDEA nás tento rok dostala veľmi milou novinkou v podobe klimatizácie – model MSEAAU PREMIUM, ktorý je určený pre deti alebo všeobecne napr. do detských ordinácií, škôlok, izieb, hracích priestorov, baby friendly kaviarní a pod. Predný panel na tejto klíme je navrhnutý v modrej alebo ružovej farbe, pričom samotné  infra-diaľkové ovládanie, ktorými klimatizáciu môžete regulovať je navrhnuté v tvare medvedíka. Klimatizácia MIDEA model Premium v energetickej triede A++ je vybavená špeciálnym snímačom, ktorý vie upravovať teploty v miestnosti tak, aby nedochádzalo ku veľkým teplotným rozdielom medzi  izbovou teplotou a vonkajšou teplotou, čím sa znižuje riziko prechladnutia tých najmenších, čo považujeme za veľmi prínosné. Voliteľným príslušenstvom k tejto jednotke je wifi modem, ktorý umožňuje ovládanie klimatizácie pomocou mobilného telefónu takmer odkiaľkoľvek a kedykoľvek. Cenovo sa bude táto novinka pohybovať v závislosti od výkonu (2,5 až 3,5 kW) v rozmedzí 1000 až 1200 eur vrátane DPH, pričom momentálne ju pre náš e-shop pripravujeme, avšak vieme Vám ju dodať.